EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

Jarní aktivity s vaším psem

Jarní aktivity s vaším psem

První závany jarního větru... Vůně rozkvetlých květin a mrouskání koček... Hřejivé sluneční paprsky vycházející z mraků a ovívající nos a hebkou srst... vašeho psa! No to je teda krásná představa! Konečně je tu jaro, a to znamená, že je čas zahnat zimu a radovat se z jarních požitků! Po měsících pochmurného počasí se váš pes pravděpodobně těší, až si protáhne nohy a bude se vyhřívat na sluníčku. Proč si tedy nenaplánovat nějaké zábavné a vzrušující aktivity, při kterých si váš pes protáhne klouby a tlapky? Od procházek venku po hravé hry - zde je několik nápadů, jak si s vaším psím společníkem co nejlépe užít jarní sezónu.

 

1. Sprinty v parku:

 

Jak lépe oslavit jaro než výletem do parku? Vezměte svého pejska do jeho oblíbeného parku, kde může dovádět na trávě, hrát aport, najít si nové chlupaté kamarády nebo se setkat s těmi starými. Vezměte s sebou míčky a pamlsky pro svého mazlíčka. Je čas užít si pohodové odpoledne a vyhřívat se na hřejivém slunci.

 

2. Procházky a výlety do přírody:

 

Začíná čas malebných procházek a výletů s vaším čtyřnohým přítelem. Vybírejte stezky vhodné pro psy s různými úrovněmi obtížnosti, aby se váš mazlíček proběhl, ale zároveň se příliš neunavil. Počasí se zlepšuje, což znamená, že můžete také tábořit přes noc. Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody, svačinu a vodítko a nezapomeňte se zastavit a přivonět si k rozkvetlým květinám po cestě!

 

3. Trénink agility:

 

Trénink agility na zahradě nebo na místním hřišti agility: Rozviňte radostně ocas svého miláčka. Připravte si malou překážkovou dráhu z kuželů, tunelů a skokanských můstků a proveďte štěně přes překážky pomocí pamlsků a pochvaly. Trénink agility je nejen zábavný způsob, jak se s vaším psem sblížit, ale také zlepšuje koordinaci a mentální schopnosti.

 

4. Vodní hry:

 

Pokud váš pes miluje vodu, proč mu nedopřát den na pláži u nedalekého jezera? Určitě si vyberte teplejší dny, ale nezapomeňte, že voda ještě není dostatečně prohřátá. Nechte ji cákat a hrát si pro zábavu, zatímco vy se budete vyhřívat na slunci a užívat si malebných výhledů. Jen je nezapomeňte hlídat, aby nezmrzly.

 

5. Termíny pro psy:

 

Rande s ostatními majiteli psů a jejich chlupatými společníky, aby se seznámili a pobavili. Ať už se jedná o grilování na zahradě nebo setkání v psím parku, váš čtyřnohý přítel bude rád za možnost dovádět a hrát si se svými psími kamarády a vy budete rádi za možnost socializace s ostatními rodiči domácích mazlíčků.

 

6. Jarní úklid:

 

Z jarního úklidu domu udělejte zábavnou a společnou aktivitu tím, že do něj zapojíte i svého domácího mazlíčka. Naučte štěně chytat a aportovat předměty nebo ho nechte hledat pamlsky ukryté po celém domě. Nejenže to bude stimulovat jejich mozek, ale také to pro vás udělá z domácích prací mnohem větší zábavu s vaším chlupatým parťákem po boku.

 

7. Pikniky v parku:

 

Vydejte se do nejbližšího parku, abyste se svým štěnětem v klidu povečeřeli pod širým nebem. Rozložte deku, odpočívejte na sluníčku a užívejte si společnost při společném pojídání chutných dobrot.

 

Nezapomeňte, že bezpečnost a pohoda vašeho psa je při jarních procházkách vždy prioritou. Ujistěte se, že váš mazlíček dostatečně pije, je chráněn před sluncem a potenciálními nebezpečími, jako jsou jedovaté rostliny nebo divoká zvířata. I na té nejběžnější procházce může sníst něco podezřelého, proto s sebou vždy berte praktické sáčky EnteroZOO, se kterými budete mít větší klid.

 

Nejdůležitější je, abyste se bavili a vážili si těchto výjimečných okamžiků se svým chlupatým přítelem, kdy společně oslavíte radost z jara!


29.02.2024