EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

Rozhodli jste se pořídit si kanárka? Co potřebujete vědět předem

Rozhodli jste se pořídit si kanárka? Co potřebujete vědět předem

Krásný ptačí zpěv  – může být lepšího, zvláště když je neustále "po ruce"? Mluvíme o kanárech, ptácích s božským hlasem. Věděli jste, že tento druh je po papoušcích druhým nejoblíbenějším domácím ptákem? Není divu, malí, přátelští a krásní ptáci jsou nenároční na péči, stávají se věrnými přáteli dětí a celé rodiny. Pokud jste se již rozhodli pro toto malé domácí živé "rádio", řekneme vám pár tipů a připravíme se na jeho příchod k vám domů.

 

Malí ostrovní zpěváci

 

Své jméno dostaly podle poddruhu pěnkavy kanárské, za jejíž místo původu se považují Kanárské ostrovy. Mohou být dlouhé až 15 cm a vážit maximálně 50 gramů. Tito úžasní ptáci se rychle zabydlují doma a ochotně přicházejí do kontaktu s lidmi. 

 

Zbarvení opeření se u kanárků liší podle jejich druhu. Na tak malého ptáka žijí poměrně dlouho, zejména v pohodlných podmínkách, a průměrná délka života se pohybuje od 7 do 12 let. Kanárci zpívají po celý rok, zvláště aktivní jsou koncem května a v listopadu.

 

Jak vybrat zdravého kanárka?

 

Pokud si jdete vybrat svého budoucího člena rodiny, buďte při výběru opatrní, protože existuje několik faktorů, podle kterých můžete poznat zdravotní stav ptáka.

 

Pták by měl: být čilý a ostražitý, mít hladké opeření, rovnoměrně dýchat a mít zdravé nohy bez výrůstků. Dbejte na to, aby na kleci nebyl tekutý trus. Přestože víme, jak se ho pomocí Enetrozoo zbavit, neměli byste ale riskovat, že si domů odnesete kanárka s infekcí.

 

Jak připravit kanárkovi nový životní prostor?

 

Abyste nemuseli dlouho hledat, přinášíme vám seznam věcí, které je potřeba pořídit, než se s novým mazlíčkem vrátíte domů.

 

  1. Klec. Pro jednoho kanárka by měla mít klec přibližně 30 cm na délku a 50 cm na výšku. Nejlepší je zvolit klec dřevěnou nebo kovovou. Klec by měla být umístěna daleko od oken, aby se zabránilo průvanu a přímému slunečnímu záření.  
  2. Uspořádání domečku. Uvnitř klece umístěte 2 krmítka (lépe výsuvný typ), napáječku, hračky, zrcadla, bidýlka a samozřejmě malý "bazének". Kanárci jsou milovníci koupání.
  3. Krmivo: Pro zdraví potřebuje pták vyváženou stravu bohatou na vitamíny. Ve zverimexu jsou k dostání krmné směsi. Dbejte na to, aby kanárkova strava obsahovala: směsi zrnin (řepka, oves, kukuřice, lněná semínka, pšenice, pohanka), zeleninu (paprika, mrkev, zelí), ovoce (jablka a hrušky), bylinky (jitrocel, pampeliška, listy salátu). Jako další doplněk k hlavnímu krmivu je vhodný sušený hmyz, med, tvaroh s 0 % tuku a vařená vejce. Nedávejte jim brambory, tropické ovoce apříliš zpracované potraviny s velkým množstvím koření.

Co byste ještě měli vědět, než si pořídíte kanárka?

 

  • Nezapomeňte, že pták rád zpívá, takže se připravte na to, že možná budete mít nový budík.
  • Kanárci jsou velmi společenští ptáci a bez ? budou smutní a nešťastní.
  • Dvakrát týdně je třeba provádět generální úklid, tj. kompletně umýt klec, opařit ji vařící vodou, ošetřit všechna krmítka, napáječky a další předměty uvnitř klece.
  • Po krmení ovocem je třeba z klece odstranit všechny zbytky potravy. Potrava se totiž kazí a ptáci ji mohou sníst a otrávit se. Nezapomeňte mít doma sáčky Enterozoo, které použijete v případě možné otravy. 

Doufám, že vám náš článek pomohl zapamatovat si všechny důležité body, než si domů přinesete nového opeřeného kamaráda!

26.07.2023