EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

Mainská mývalí: Vlastnosti plemene koček

Mainská mývalí: Vlastnosti plemene koček

Ach, velkolepá mainská mývalí kočka. Kdo by o ní tajně nesnil? (Já určitě ano). Chodící chlupatý obr, jak se mu říká. Kočkopes. Obrovská kočka s povahou psa. Mainské mývalí kočky jsou rozhodně plemenem, o kterém snad slyšel téměř každý - od jejich velikosti až po hravou povahu. Ano, rozhodně je to plemeno, které stojí za to mít, ale pojďme si rozebrat pár vlastností, které vám je blíže představí.  Zde je několik jejich charakteristických rysů:

 

Na velikosti záleží

 

Především jsou mainské mývalí kočky velké. Ve skutečnosti jsou držiteli Guinnessova rekordu pro nejdelší domácí kočku: jejich délka se pohybuje od 40 do 100 cm! To je více než většina koček! Nenechte se však vyděsit jejich velikostí, protože mainské mývalí kočky jsou v jádru mírní obři.

 

Jeden velký chlup doma 

 

Jedním z nejvýraznějších znaků mainských mývalích koček je jejich hustá, luxusní srst. Je to jako hladit nadýchaný obláček! Ipřesto, na rozdíl od některých koček, mainské mývalí nevyžadují velkou péči o svou srst. Nedivte se ale, když kolem vás při procházce po bytě proletí chuchvalec chlupů. Nezapomeňte je však čas od času pořádně vyčesat, protože hrozí možnost vzniku dredů! A malá rada z redakce, zastřihněte radši srst kolem hřbetu pod ocasem, abyste se vyhnuli možnému dárečku po návštěvě toalety.

 

Hravý charakter

 

Mainští mývalové jsou známí svou hravou a zvědavou povahou. Budou vás sledovat, pokud budete dělat domácí práce, přesazovat květiny apod. Je přece vzrušující sledovat, co jejich milovaní majitelé dělají! Vždy jsou připraveni hrát si na honěnou nebo na míč a také se rádi aportují. Někteří dokonce rádi chodí na vodítku (ano, čtete správně). Pokud tedy hledáte kočku, která se více podobá psovi, mainská mývalí může být právě pro vás tím pravým plemenem.

 

Společenská zvířata

 

Zatímco některé kočky jsou známé svou uzavřeností, mainské mývalí jsou pravým opakem. Rády jsou v blízkosti svých lidí a často se o nich mluví jako o "psích", pokud jde o jejich věrnost a náklonnost. Skvěle se také snášejí s dětmi a ostatními domácími zvířaty.

 

Kecálky

 

Mainky jsou známí svou hlasitou povahou. Nestydí se vám dát najevo, když chtějí pozornost nebo jídlo (což se, buďme upřímní, děje téměř neustále). Slyšeli jste už žvatlavého huskyho? Tady máte mainskou mývalí, která je stejná, jen je to kočka. Rády žvatlají a komentují všechno, co se děje. Mají spoustu druhů mňoukání a cvrlikání, díky kterým si s chlupatým kamarádem můžete zajímavě popovídat.

 

Zdravotní problémy

 

Jako každé jiné plemeno mají i mainské mývalí kočky některé zdravotní problémy, na které je třeba dávat pozor. Jsou náchylní k různým onemocněním, jako je dysplazie kyčelních kloubů a srdeční choroby, proto je důležité se ujistit, že si kotě pořídíte od renomovaného chovatele, který provádí screening těchto onemocnění. Stejně jako u jiných domácích mazlíčků jsou nutné pravidelné veterinární prohlídky.

 

Celkově jsou mainští mývalí psi nádherné plemeno, které má osobnost a šarm. Líbí se vám chování psů, ale nechcete si žádného pořídit? Pak je to pro vás ta nejlepší volba! Pokud uvažujete o tom, že byste do své rodiny přidali chlupatého přítele, určitě se na tyto něžné obry podívejte!

30.04.2023