EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

Alergie u psů: příčiny a řešení

Alergie u psů: příčiny a řešení

Alergie jsou pro mnohé strašidelným slovem, a přestože se těm potravinovým můžeme vyhnout, s příchodem jara to pro osoby náchylné k alergiím není zrovna šťastné období. Bohužel ani psi nejsou výjimkou a toto časté onemocnění postihuje mnoho z nich a může být způsobeno různými faktory. Patří mezi ně - spouštěče z prostředí, potravinové alergeny a bodnutí hmyzem. Alergie u psů mohou být nepříjemným a nepohodlným stavem jak pro psa, tak pro jeho majitele, ale při správné diagnostice a léčbě je lze účinně zvládnout.

 

Jaké jsou příčiny alergií u psů?

 

  • Alergie na životní prostředí. Alergie na prostředí jsou nejčastější alergií u psů. Způsobují ji roztoči, pyly, kožní buňky a spory plísní. Zde je také třeba poznamenat, že vzhledem k tomu, že psi mají citlivější čich, není neobvyklé, že alergický záchvat vyvolávají čisticí prostředky, parfémy a některé tkaniny. Snažte se proto používat pouze šetrné přípravky pro úklid apod.
  • Potravinové alergie vznikají, když imunitní systém psa reaguje na určitou složku v krmivu. Mezi běžné potravinové alergeny patří hovězí maso, kuřecí maso, mléčné výrobky, vejce, pšenice a sója.
  • Kousnutí hmyzem. S příchodem teplého počasí vylézají naši společní nepřátelé - blechy, klíšťata a komáři. Ti jsou nejčastějšími viníky alergií. Alergické reakce u některých psů mohou být vyvolány slinami tohoto hmyzu, které mohou způsobit různé alergický příznaky. 

Jaké jsou příznaky alergií u psů?

 

Příznaky alergií u psů se mohou lišit v závislosti na typu alergie a závažnosti reakce. Zde jsou uvedeny některé běžné:

 

  • Nejčastějšími příznaky alergie u psů jsou svědění a škrábání. Pokud si všimnete, že se váš pes nadměrně škrábe, olizuje nebo si okusuje kůži, dejte si pozor - tyto příznaky mohou vést k podráždění kůže, zánětu a vypadávání srsti.
  • Podráždění kůže. Patří sem vyrážky, kopřivka nebo podobné typy podráždění. Takové příznaky lze zaznamenat v oblastech s tenkou kůží, jako je břicho, třísla a podpaží.
  • Dýchací potíže. Někteří psi s alergií mohou mít problémy s dýcháním, jako je kašel, sípání a kýchání. U tohoto průběhem alergii je třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože je možné, stejně jako u lidí, vyvinout Quinckeho edém.
  • Gastrointestinální problémy. V důsledku přecitlivělosti na potraviny nebo alergie se může objevit zvracení, průjem a nadýmání.

Prevence alergií u psů:

  1. Přestože se některým alergiím nelze vyhnout, existuje několik možností, jak alergiím u psů předcházet:
  2. Pravidelná péče o srst pomáhá předcházet podráždění kůže a snižuje riziko, že se na srsti Vašeho psa nahromadí alergeny z okolního prostředí.Vyhýbejte se spouštěčům, jako jsou potraviny, čisticí prostředky a silné chemické pachy.
  3. Pravidelná preventivní opatření. Abyste předešli alergiím, musíte pečlivě vybírat krmivo pro svého psa, zlepšovat jeho imunitní systém, používat pouze hypoalergenní přípravky a také předcházet napadení červem a detoxikovat jeho střeva. Pro posledně jmenované nemusíte chodit daleko, ale mějte ve své lékárničce EnteroZOO. Právě ten pomůže vyplavit alergeny a bakterie z trávicího traktu a při aplikaci na kůži pomůže s poškozenými alergickými místy.
29.03.2023