EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

Jak pečovat o tlapky psa v zimě?

Jak pečovat o tlapky psa v zimě?

Zima a změna počasí není pro každého jednoduchým obdobím a může být pro psí tlapky náročná. Nízké teploty, sníh, led, sůl a další chemické látky používané k posypu silnic a chodníků mohou způsobit problémy s tlapkami Vašeho psa, od omrzlin až po podráždění a popáleniny. Proto je důležité se o ně v zimě starat, aby byly zdravé a v pohodlí. Zde je několik tipů, které Vám pomohou pečovat o tlapky Vašeho psa v zimě.

 

- Především se každý den ujistěte, že má Váš pes po procházce nezničené a čisté tlapky. Sníh a led mu mohou uvíznout mezi polštářky a způsobit podráždění nebo dokonce omrzliny. Po procházce otřete tlapky teplým ručníkem nebo hadříkem, abyste odstranili veškeré zbytky. Můžete také použít speciální vosk, který ochrání psí tlapky před povětrnostními vlivy.

 

- Dalším tipem na jejich ochranu je používání speciálních bot. Zejména pokud je Váš pes obzvláště citlivý na chlad nebo je "letní" plemeno. Takové boty jsou speciálně navrženy tak, aby chránily tlapky Vašeho psa před vnějšími nebezpečími a podněty. Udržují tlapky Vašeho psa v teple a suchu a poskytují bariéru mezi chladným povrchem a kůží jeho tlapek. 

 

- V zimě je také vhodné zastřihnout psovi drápky. Dlouhé drápy mohou psovi ztěžovat chůzi na kluzkém povrchu a může v nich uvíznout spousta sněhu a zmrzlého ledu. Než půjdete na procházku, zastřihněte je psovi, abyste svému chlupáči zajistili dobrou přilnavost.

 

- Nezapomeňte věnovat pozornost povrchům, po kterých Váš pes chodí. Vyvarujte se chůzi po površích ošetřených solí nebo jinými chemickými látkami, neboť mohou být pro tlapky Vašeho psa škodlivé a přispívat ke vzniku popálenin. Nejlepší je držet se "přírodních" povrchů, například chodit po cestách v blízkosti lesů nebo lesoparků, kde se chodníky v zimě tolik neudržují.

 

- Nakonec si dejte pozor na jakékoli příznaky problémů s tlapkami. Pokud Váš pes často přechází z jedné tlapy na druhou, kulhá, olizuje si je nebo jeví známky bolesti, spěchejte s ním hned domů nebo na místo s teplejším povrchem. Poté nezapomeňte zkontrolovat tlapky. Tyto příznaky mohou naznačovat vážnější problém, například prasklý polštářek nebo infekci. V takových případech očistěte tlapky doma teplou vodou a pokud je to možné, jako první pomoc aplikujte nátěr gelu EnteroZOO, který z povrchu odstraní veškeré škodlivé bakterie. Poté můžete použít léčivé krémy a domluvit si návštěvu veterináře.

 

Závěrem lze říci, že péče o tlapky Vašeho psa v zimě je pro jeho pohodlí a zdraví zásadní. Udržování tlapek v čistotě a suchu, používání speciálních botiček, stříhání drápků, výběr správních terénu a sledování příznaků problémů s tlapkami jsou důležité kroky k jejich ochraně během chladných zimních měsíců. Přijměte nezbytná opatření, aby tlapky Vašeho chlupatého přítele byly po celou zimu zdravé a spokojené. :-)

26.01.2023