EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

Jak správně pečovat o zuby svého psa

Jak správně pečovat o zuby svého psa

Správná péče o zuby je důležitým aspektem udržování celkového zdraví a pohody nejen nás lidí, ale také našich čtyřnohých mazlíčků, v tomto případě psů. Zanedbání péče o zuby psa může vést k různým problémům, včetně onemocnění dásní, ztráty zubů a infekcí, které se mohou rozšířit do dalších částí těla. Na zubech se denně usazuje zubní plak, který postupně houstne, pokud mu zuby nečistíme. 

 

Jak poznáte, že je se zuby psa něco v nepořádku?

 

  • Žlutý a hnědý zubní kámen na krčcích jeho zubů 
  • Potíže s příjmem potravy
  • Krvácení nebo oteklé dásně
  • Zápach z tlamy

Jak tedy správně pečovat o zuby svého psa?

1. Pravidelně čistěte psí zuby. K tomu si pořiďte psí zubní kartáček a samozřejmě psí

zubní pastu. Rozdíl je v tom, že na rozdíl od lidské pasty je jedlá. (P.s. K čištění můžete použít také EnteroZoo - skvěle odstraňuje bakterie tím, že je přichytí na svůj povrch.) S čištěním zubů psa je nejlepší začít, když je ještě štěně, aby si na tento proces zvykl. Pokud se váš pes čištění zubů brání, můžete mu zkusit zuby jemně vyčistit prstovým kartáčkem nebo kouskem gázy omotaným kolem prstu.

2. Dávejte žvýkací pamlsky a hračky. Ty pomohou odstranit zubní plak a kámen ze zubů psa. Hledejte krmiva speciálně určená k péči o zuby a nedávejte mu tvrdé kosti nebo předměty, které by mu zuby nejen mohly poškodit, ale i zlomit.

3. Krmte ho kvalitním krmivem. Strava s vysokým obsahem živin, vitamínů, jako např. vitamín D; koenzym Q10; omega-3 tuky; antioxidanty mohou pomoci předcházet zubním problémům u psů. Nekrmte svého psa jídlem od stolu a držte se vyváženého krmiva pro psy nebo domácí stravy doporučené veterinářem. Nezapomínejte také kombinovat suché krmivo s mokrým a přírodním krmivem.

4. Provádějte pravidelné zubní prohlídky. Stejně jako lidé i psi potřebují pravidelné zubní prohlídky, aby se ujistili, že jejich zuby a dásně jsou zdravé. Váš veterinář dokáže včas odhalit případné problémy se zuby a poskytnout potřebnou léčbu.

 

Dodržováním těchto jednoduchých kroků můžete udržovat zuby a dásně svého psa zdravé a předcházet vzniku zubních problémů. Nezapomínejte také dávat psovi pít dostatek čisté, čerstvé vody, aby se z něj smyl zubní plak a zbytky potravy.

31.12.2022