EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

Kočka, pes a nástrahy vánoční tabule

Kočka, pes a nástrahy vánoční tabule

Bramborový salátek, kapřík, cukroví a následně třeba čokoládový bonbon, o který se vaše dítě radostně podělí s domácím mazlíčkem. Co když místo svých granulí sežere váš pes nebo kočka něco takového? S největší pravděpodobností už se vám promítá před očima nepříjemný dokument o běhání po poloprázdném nočním městě a zoufalém hledání otevřené veterinární ordinace.

Ano, otrava vánočními lahůdkami může vést k hodně nepříjemným následkům. Existuje ale SOS řešení – více v našem dnešním článku.

Na začátku je důležité říct základní věc - za žádných okolností by se zvíře nemělo dostat k tomu, co máte na sváteční tabuli. Nepřinese mu to totiž nic, kromě následných zdravotních potíží a vy se zase místo radosti z rozbalování dárků nebo koukání na pohádky u stromečku budete akorát strachovat co s chudákem mazlíkem.

Existuje několik způsobů, jak předejít tomu, aby vám pes nebo kočka loupili vánoční dobroty.

  • Zvíře musí být poctivě nakrmeno, aby nemělo hlad a chuť najít si něco  k „dojezení“. Raději mu třeba rozdělte večerní krmnou dávku do dvou večeří – jednu podejte v obvyklý čas, druhou až zasednete s rodinou ke stolu.
  • Vyvenčete psa předtím než se usadíte k slavností večeři a začnete s přípitky šampaňským a rozdáváním dárků. Během delší procházky si zvíře „vybije baterky“ a tak nebudete ho muset hlídat každou vteřinu, netropí-li nějakou neplechu. V případě kočky věnujte před večeří více času hraní si s vaší malou šelmou.
  • Pokud máte doma opravdu neúnavné a zvídavé stvoření, které vám stejně bude sedět u židle a nedá si pokoj, připravte na stůl nebo vedle i misku s pamlsky. Dostane nějakou tu lahůdku, bude mít pocit sounáležitosti, ale vy to budete mít pod kontrolou a budete si jisti, že mazlíček dostal jen to, co mu prospěje.
  • Pokud máte doma děti, vysvětlete jim, proč se nesmí dávat pejskovi nebo kočce cukroví a čokoláda.

Udělali jste všechno, ale nepomohlo to? Zmizela část sladkostí, kaprovy šupinky jsou všude po bytě, zvíře najednou leží na podestýlce a neprojevuje zájem ani o větvičky stromečku, který vám dnes už spadl asi desetkrát, přestože byl připevněný ke stropu? Nejspíš půjde o otravu.

A hned dobrá zpráva - než se váš mazlíček ocitne v rukou odborníků, můžete mu poskytnout první pomoc v domácích podmínkách, a to v podobě přípravku EnteroZOO.

EnteroZOO je gelový sorbent na bázi organické křemičité sloučeniny a čisté vody, který funguje jako „houba“. Poté, co se dostanou do trávícího systému částečky gelu, navážou na sebe škodlivé látky (případně i viry a bakterie) a odvedou je z těla zvířete ven přirozeným způsobem, tj. se stolicí. Přípravek naštěstí nemá chuť ani zápach, takže nebude zvířeti jakkoli vadit. Podrobněji o tom, jakou dávku máte zvolit pro vašeho pejska nebo kočku, se dočtete na našem webu.

Krásné a pohodové Vánoce přejeme vám i vašim mazlíčkům!

23.12.2021