EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

Dietní krmivo pro psy. Jaké zvolit?

Dietní krmivo pro psy. Jaké zvolit?

Pouze pečlivě promyšlené a vyvážené složení stravy pomůže psovi trpícímu chronickým nebo dočasným onemocněním zůstat aktivní. Specializované potraviny jsou proto obohaceny o zdravé prvky a přísně testovány na vyváženost bílkovin, sacharidů a tuků. Jak vybrat ten správný druh dietního krmiva pro vašeho pejska? 

Většina dietních krmiv obsahuje:

  • sacharidy z obilovin;
  • bílkoviny v přísně kontrolovaném množství z kachního, rybího, králičího nebo jehněčího masa;
  • tuky z olejů, které jsou pro psa prospěšné.

Složení závisí na onemocnění, pro které je dieta předepsána. Celý sortiment podléhá pečlivé kontrole kvality, takže majitel má jistotu, že jeho mazlíček dostává všechny potřebné prvky.

Veterinární krmivo obsahuje pouze zdravé ingredience, jež jsou prospěšné pro udržení dobrého zdraví. K řízení metabolismu se používají speciální složky.

Někdy se při výrobě používá vaječný prášek nebo ovocná dřeň. Tyto složky mají pozitivní vliv na trávicí procesy, pomáhají zvládat alergie a vnitřní onemocnění. Všechna dietní krmiva jsou mnohem lépe stravitelná než běžná krmiva.

U některých patologických stavů jsou určité látky kontraindikovány. Například při selhání ledvin je nutné, aby se udržovala nízká hladina fosforu. Krmivo pro psy s onemocněním ledvin proto obsahuje mikroskopické množství fosforu.

Naproti tomu draslík, který se nachází v produktech s označením „cardiac“, je životně důležitý při srdečních problémech. Na druhou stranu je obsah tuku výrazně nižší než v běžných krmivech.  

Podpůrný účinek při jakékoli dietě je zajištěn posílením imunitního systému a včasnou očistou organismu od toxinů, což lze uskutečnit použitím veterinárního přípravku EnteroZOO. Tento gelový sorbent navazuje na sebe veškeré nežádoucí látky a odvádí je z těla ven přirozeným způsobem.     

Poruchy trávení

Dieta pro psy s gastrointestinálními poruchami je vhodná pro psy s pankreatitidou, gastritidou a přecitlivělým trávením. Podobné směsi mají snížený obsah bílkovin a tuků, čímž zabraňují zažívacím potížím. Všechny složky jsou dobře stravitelné a zabraňují vzniku zácpy nebo průjmu.

Onemocnění jater

Onemocnění jater v pokročilé formě je pro zvíře velmi nebezpečné. Délka léčby a dietní terapie závisí na složitosti patologie. Chronické selhání jater se normalizuje pouze celoživotní dietou. Ty obsahují vysoce stravitelné rostlinné bílkoviny, mají snížený obsah mědi a zvýšený obsah zinku. Antioxidační komplex zpomaluje destrukci jaterních buněk.

Selhání ledvin

Problémy s ledvinami se vyskytují u psů všech věkových kategorií. Špatná funkce orgánů vede k závažným poruchám v celém těle a vyžaduje správnou léčbu a speciální jídelníček.
Krmiva obsahují zvýšený podíl bílkovin a fosfátů, což pomáhá zpomalit rozvoj selhání ledvin. Snížení obsahu sodíku, fosforu a bílkovin pomáhá odstraňovat toxiny a zlepšovat celkový fyzický stav zvířete. Správná hladina hořčíku, vápníku a draslíku zajišťuje normální funkci močového měchýře a vylučuje záněty.

Kardiovaskulární onemocnění

Vyváženost živin ve třídě „cardiac food“ normalizuje stav čtyřnohého pacienta s kardiovaskulárním onemocněním. Před sestavením konkrétního jídelníčku provede veterinář testy, aby zjistil hladinu sodíku v organismu. Dieta pomáhá při prvních příznacích srdečních problémů. Určité složky snižují zatížení orgánu a zabraňují zadržování tekutin. Do krmiva se přidává L-karnitin, který má pozitivní vliv na metabolismus lipidů. V případě vrozeného kardiovaskulárního onemocnění je dieta předepsána doživotně.

17.10.2021