EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

Pes, vy a karanténa: jak zabavit zvíře doma?

Pes, vy a karanténa: jak zabavit zvíře doma?

Současná epidemiologická situace mění nejen lidské životy, ale ovlivňuje i naše domácí mazlíčky. Kočka si se svou nezávislou povahou třeba ani nevšimne, že jste začali trávit mnohem více času doma. Pro psy je však naše neustálá přítomnost obratem o 180 stupňů oproti původnímu režimu. Mnozí čtyřnozí kamarádi takovou změnu jistě uvítali, někteří však možná začali vykazovat, vzhledem k jejich klasické povaze, neobvyklé a až antisociální chování.

Pojďme se dnes pobavit o tom, jak pomoci pejskovi zvládnout karanténní režim bez zbytečného stresu.    

Pokud dopředu víte, že budete muset strávit nějaký čas v karanténě spolu se svým mazlíčkem, ujistěte se, že:

  • Máte zásobu krmiva, léků, pamlsků a jiných, nutně potřebných věcí.
  • Váš mazlíček podstoupil všechna plánovaná očkování.
  • Máte po ruce kontakt na člověka, který se o vašeho mazlíčka postará v případě, že se vy sami ocitnete např. v nemocnici. 


Jak na „venčení“ v karanténě?

Venčení psů patří mezi povolené činnosti, pokud nejste přímo v karanténě a dodržujete současná opatření. Povolená vzdálenost pro venčení bývá různě limitována. Jste-li proto se svým psím parťákem zvyklí na dlouhé procházky, je pro vás aktuální období pochopitelně opravdu složité. Abyste společně překonali nudu, začněte cvičit se svým mazlíkem různé triky a naučte se nové hry. Kdo ví, třeba se po karanténě zrodí nová agility hvězda☺

Máte-li nařízenou karantému, znamená to, že opravdu musíte zůstat doma a to bez možnosti vycházek. V takovém případě požádejte o pomoc s venčením třeba souseda, kamaráda nebo se obraťte na dobrovolníky, kteří vašeho pejska po domluvě vyvenčí. Pokud takovou možnost nemáte, budete muset naučit pejska chodit na toaletu v domácích podmínkách. Nebojte se, hygienické způsoby jak toto provést jsou minimálně dva:

  1. Psí toaleta – jedná se o plastovou nádobu s mřížkou upevněnou na této nádobě. Díky mřížce si totiž váš pejsek neumaže při vykonávání potřeby packy. Pro toaletu vyberte v bytě určité místo, nejlépe v rohu. Nikam ji pak již nepřesouvejte – to aby se váš pes naučil, že ji vždy najde jen tam.
  2. Psí plenka – jedná se tréninkovou absorbční podložku, která se dá jednoduše na zem. Rozhodně ji však položte v bytě raději na kachličky než na koberec či dřevěnou podlahu neboť plenka nedokáže zadržet všechno co psík vyprodukuje na příliš dlouho.

Při samotném nácviku „venčení doma“ předstírejte, že jdete se svým mazlíčkem na běžnou procházku. Vyberte si stejnou denní dobu: pokud obvykle chodíte ven v devět hodin, pak i v domácích podmínkách jděte „ven“ v devět. Nasaďte svému psovi obojek, vezměte vodítko, tašky, pamlsky – zkrátka se chovejte jako obvykle.

Jděte se psem do oblasti vyhrazené pro toaletu. Projděte se kolem tohoto místa. Pokud se nic nestane, udělejte pauzu. Udělá-li pes potřebu jinde než na toaletu, rychle sem vyjimečně toaletu přesuňte a psa postavte na ni, pak jej pochvalte. Je totiž podstatné, aby se toalety nebál a naučil se k čemu slouží.


Jak trávit čas doma?

Specialisté doporučují vyhradit čas na hraní se psem, ideálně 20 minut dvakrát denně. Pejsek tak zůstane v dobré fyzické a duševní kondici. Pokud bydlíte v garsonce a nemáte úplně prostor na házení míčku, schovejte po bytě pamlsky tak aby je pejsek neviděl. Bude mít za úkol je najít.

Jak se postarat o zdraví vašeho čtyřnohého kamaráda?

Výsledkem snížení fyzické aktivity bývá nadváha a změny psychiky, a to jak u lidí, tak i u zvířat. Zkontrolujte proto pejskův jídelníček, je-li to potřeba, začněte i vynechávat jedno krmení denně. Pamlsky nedávejte jen tak, pouze za odměnu při hře a během cvičení nebo je schovávejte do speciálních hraček, u kterých bude muset pes přemýšlet, jak je dostat ven. Podpořte imunitu vašich mazlíčků pomoci veterinárního přípravku EnteroZOO - gelový sorbent umí na sebe navázat škodlivé látky a bakterie a odvést je z těla pejska ven přirozeným způsobem. Stačí zamíchat jednou denně doporučené množství gelu (podle váhy zvířete, https://www.enterozoo.eu/pro-psy) do krmiva nebo jej rozpustit v pitné vodě. EnteroZoo funguje i jako prevence proti různým otravám.

Jak zvládáte současný izolační režim vy?

13.01.2021