EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

Kočka a vánoční stůl: co dělat, když dojde k otravě?

Kočka a vánoční stůl: co dělat, když dojde k otravě?

Bramborový salátek, smažený kapr, cukroví – co, když si na něčem z toho pochutná i vaše kočka?

Samozřejmě může vše dopadnout dobře a kočce se nic nestane. Ovšem tato varianta je spíše nepravděpodobná, obzvlášť v případě, pokud má váš mazlíček citlivější zažívání a podaří se mu sníst třeba něco smaženého. Jak postupovat, když už dojde k zažívacím obtížím? O tom vám povíme v dnešním článku (odkaz).

 

Jak víme, prevence je lepší než řešení nastálé situace. Proto byste měli udělat vše pro to, aby slavnostně prostřená tabule kočku příliš nelákala.

  • Zvíře musí být poctivě nakrmeno, aby nemělo hlad a chuť ukrást něco ze stolu.
  • Máte doma děti? Předem jim vysvětlete, proč nesmí dávat kočce cukroví nebo vánočního kapra.
  • Pobíhání kolem stolu a pokusy ukrást kousek z vašeho talíře mohou znamenat nikoliv hlad, ale snahu upoutat vaši pozornost. Věnujte proto kočce nějaký čas předtím, než váš byt zaplní hosté. Půl hodinka hry nebo mazlení prospěje nejen zvířeti – i vy si tím pádem dopřejete chvilku klidu od domácích předvánočních povinností.
  • Pokud víte, že je kočka na vás hodně vázána a má tendenci vás následovat bez ohledu na to, čím se zrovna zabýváte, připravte misku s pamlsky a dejte ji vedle sebe na stůl. Mazlíček pak od vás dostane něco ze stolu, a bude tak mít pocit sounáležitosti.


Vyzkoušeli jste všechna preventivní opatření, ale nepomohlo to a došlo k zažívacím potížím?

Než se dovoláte veterináři, poskytněte kočce první pomoc sami a to v podobě přípravku EnteroZOO. Tento gel naváže na svůj povrch toxiny i s natráveným jídlem a odvede je z těla zvířete ven se stolicí.

Dávkování pro kočky, pokud se jedná o preventivní opatření:

  • Kočky a koťata do 2kg užívají cca ½ kávové lžičky 1-3x denně.
  • Kočky od 2 kg užívají cca 1 vrchovatou kávovou lžičku 1-3x denně.


V případě podezření na otravu nebo při akutních potíží, se musí podat dvojnásobná dávka EnteroZOO. Dále se gel podává ve standartních doporučených dávkách po půlhodině a to až do zlepšení stavu. Vzhledem k tomu, že EnteroZOO nemá chuť ani zápach, jej zvířata přijímají bez problémů. Zvracení je dobrým příznakem toho, že se tělo zbavuje škodlivin, takže hned poté zase podejte kočce dávku EnteroZOO a urychleně vyhledejte veterináře.

23.12.2020