EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

Jak podpořit imunitu morčete po třetím roce života?

Jak podpořit imunitu morčete po třetím roce života?

Lidé si nejčastěji pořizují morčata s myšlenkou, že hlodavci nejsou, v porovnání se psem, papouškem nebo kočkou, příliš nároční mazlíčci. Veterináři však upozorňují, že to tak není. Často dochází k onemocnění morčete právě kvůli tomu, že chovatel nevěnuje podmínkám chovu zvířete dostatečnou pozornost.

Jak tedy na to, aby se morčátko dožilo nejvyššího možného věku bez zdravotních komplikací? O tom vám povíme v dnešním článku.

Stejně jako u ostatních zvířat, dochází i u morčete s věkem k poklesu imunity. Kritickým bodem bývá věk tří let, tedy tehdy, kdy se morčátko považuje za dospělého, občas dokonce již i za staršího jedince - morčata se totiž běžně dožívají čtyř až osmi let.

Imunitu zvířete může ovlivnit několik faktorů:

  1. stres
  2. strava
  3. dlouhodobý zdravotní stav nebo genetická predispozice 

Jak poznáme, že má morče problémy s imunitou? Zvíře je většinou nezvykle apatické, jakoby ochablé, nemá chuť na jídlo. Jeho srst postrádá lesk. V případě, že je v kleci více zvířat, budeme nemocného jedince vídat mnohem více samotné než ve skupině - nemocná morčata se ostatních jedinců straní.

Co s tím?

  • Prvním krokem, v případě přítomnosti některých výše zmíněných příznaků, je návštěva veterinární ordinace.
  • Veterinář, obvykle po celkovém vyšetření morčete, předepíše doplňky stravy. Vitamíny a komplexy minerálů, jež můžou být předepsány, se dají koupit nejen přímo u veterináře, ale často i v obyčejné lékárně.
  • Základem dobrého zdraví zvířete je vyvážená strava a dostatek pohybu - druhý bod lze zajistit pomoci dostatečně prostorné kleci. Na správnou stravu by se však mělo pravidelně dohlížet. V obchodech s chovatelskými potřebami existuje široký výběr krmiv určených speciálně pro morčata.
  • Nezapomínejte také na oblíbenou pochoutku všech morčátek - čerstvé pampeliškové listy. Nikdy však zvíře nekrmte mokrými listy neboť by to mohlo vést k nadýmání a dokonce možnému úhynu.
  • K problémům s imunitou může též docházet v důsledku výskytu parazitů v organismu zvířete, nádorových nebo dalších vážnějších onemocnění.
  • Dobrým pomocníkem pro prevenci různých onemocnění, je veterinární přípravek EnteroZOO, který včas zbavuje organismus zvířete toxických látek různého původu. Pravidelným podáváním EnteroZOO, lze nejen posílit celkovou odolnost morčete vůči různým onemocněním, ale i pomoci zvířeti při případné otravě.         

07.11.2020