EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

Chcete si pořídit miniprasátko? Návod pro začátečníky

Chcete si pořídit miniprasátko? Návod pro začátečníky

Chcete si pořídit miniprasátko a nevíte, kde máte začít? Povíme vám vše, co byste měli mít na vědomí, než uděláte finální rozhodnutí.

Boom s miniprasátky začal jednou v USA, kde se pěstují takzvaná šálková prasátka. V dospělosti váží pouze pár kilo a vejdou se opravdu i do většího šálku na čaj. Tato prasátka však stojí 70 000 Kč – 90 000 Kč, navíc je v Evropě  prostě nenajdeme. V Česku a dalších evropských státech dávají přednost göttigenským miniprasátkům. V dospělosti váží cca 15 kg a cenově se pohybují od 500 Kč do 5 000 Kč.

Ještě před nákupem si musíte uvědomit důležitou věc: tento druh domácích mazlíčků se může pochlubit dlouhověkostí, takže se jedná o celoživotního přítele. Miniprasátka dožívají cca 20 let! Další bod: čuníci jsou velmi kontaktní a přátelští, nutně potřebují společnost, samota je doslova ničí, jak po psychické, tak po fyzické stránce. Pokud tedy počítáte s tím, že budete mít na mazlení pouhou hodinku večer, raději si ten nákup rozmyslete.


Existují i další věci, o kterých byste měli vědět před tím, než si přivezete domů nového čléna rodiny.

  • Ideálním prostředím je domek se zahradou nebo venkovním výběhem. Nicméně, nemusíte kvůli čuníkovi měnit bydlení – bude v pohodě i ve městském bytě, ale potřebuje dostatečně místa pro pohyb. Měli byste taky počítat s denními delšími procházkami.

  • Prasátko lze naučit na čurání venku. Doma si však klidně dojde na kočičí záchod, ovšem to taky chce nácvik.

  • S hračky je na tom prasátko stejně jako pes nebo kočka: pokud nemá jich dostatečné množství, začne se bavit tím, že bude ničit nábytek a interiéry.
  • Při nákupu si vyžádejte vidět oba rodiče vašeho mazlíčka: váha matky a otce hraje klíčovou roli v tom, kolik bude vážit váš čuník v dospělosti. Případů, když z drobečka najednou vyroste stokilové prase, je víc.
  • Prasátko umí být hodně hlučné. Ujistěte se, že nebudete mít problémy v rodině nebo se sousedy.
  • To, že se jedná o miniaturní verzi prasete, neznamená, že mazlíček vám nerozryje trávník nebo záhon. Jste na to připraveni?
  • Miniprasátka jsou náročná na stravu. Musí být opravdu pestrá a vyvážená, aby vám zvíře za chvíli netrpělo obezitou.
  • Tito čuníci jsou velmi inteligentní a potřebují důkladnou výchovu. Stačí jednou spáchat výchovný zločin a zvíře si vytvoří zlozvyk, těžko se to napravuje.
  • Miniprasátka jsou velmi čistotná ...dokud se nejedná o žrádlo. Připravte se na pravidelný úklid a sbírání kousků v okruhu několika metrů v okolí misky.
  • Prasátka jsou odolná vůči nemocím, veterinář si na prohlídkách opravdu nevydělá. Avšak vzhledem k tomu, že jsou téměř všežravá, může občas docházet k zažívacím potížím. Stačí mít po ruce veterinární přípravek EnteroZOO, který je schopen odvést z těla veškeré škodliviny a přispět k podstatnému zlepšení celkového zdravotního stavu.


 

11.06.2020