EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

Parazitům NE!

Parazitům NE!

Pravidelné odčervování psů je základem nejen pevného zdraví a dobrého stavu vašeho mazlíčka, ale taky bezproblémového života pro vás a vaše blízké. Paraziti totiž můžou způsobit značné nepříjemnosti samotnému hostiteli, zároveň se jimi můžou nakazit další členy vaší domácnosti. Paraziti jsou taky příčinou řády závažných onemocnění, která se rychle šíří ze zvířat na člověka.        

Prevence je určitě lepší než léčba; spočívá v pravidelném čištění kotce, misek, pelíšku, úklidu prostředí, ve kterém se pes pohybuje.

Jak často? 

Pokud se jedná pouze o preventivní opatření u dospělého psa, mělo by se odčervování provádět jednou za půl roku. V případě, že pes je nakažen parazity, veterinář předepíše příslušný lék a určí frekvenci jeho podání.

Malá štěňata se odčervují během prvních 14 dní svého života, jelikož se rodí již infikována škrkavkami. Pak se odčervování opakuje po dvou týdnech do věku 3 měsíců, poté jsou pauzy mezi podáním léku tříměsíční. Roční štěně už se považuje za dospělého psa (viz rada výše).

Jaký přípravek použít? 

Na trhu existuje nepřeberné množství veterinárních přípravků určených k boji s parazity u zvířat. Konkrétní lék by měl vždy doporučit váš veterinář s ohledem na věk, zdravotní stav a plemeno vašeho psa.

V chovatelských potřebách najdete:

  • Pastu. Ta se podává štěňatům na škrkavky, tasemnice jsou vůči ní bohužel imunní. Působí jednorázově, nemá dlouhodobější účinek, musí se to opakovat dle potřeby.
  •  Tablety. Ty jsou určeny především pro dospělé psy, mají široké spektrum působnosti, nicméně jejich podání se taky musí opakovat.
  • Spot on. To jsou kapky, které se aplikují přímo na kůži zvířete. Mají, na rozdíl od prvních dvou druhů přípravků, dlouhodobý účinek, zabírají na vnější a vnitřní parazity.  

Nejlepší je provádět odčervování na jaře a na podzim (čili přesně po půl roce) – podpoříte tím imunitu a zlepšíte celkový zdravotní stav zvířete. Mezi další preventivní, posilující imunitu opatření patří aplikace gelu EnteroZOO – více o tom dozvíte tu https://www.enterozoo.eu/jak-funguje

10.04.2020