EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

Jak na psí pedikúru doma?

Jak na psí pedikúru doma?

Určitě jste někdy zažili situaci, když se vám zlomil nehet, a víte, že to může být hodně nepříjemné až bolestivé. Nejlepší prevencí je v tom případě pravidelná péče o nehty na rukou a nohou. Budete se možná divit, ale pejsci se od nás v tom ničím neliší. Pravidelná psí pedikúra je jedním ze základních kosmetických rituálů, které by měly být součástí především života mazlíčků žijících v bytě, nikoliv volně pobíhajících venku.

„Takže pokud mi pejsek tráví většinu času na zahradě, nemusím řešit drapy?“ budete se divit vy. Je to celkem pravda: venkovní pes si obrušuje drápky přirozeně, zatímco pes, trávící život v bytě, takovou možnost nemá. A tu přichází na řadu pedikúra.

Jak již bylo řečeno, nemusíte utrácet za to obrovské peníze.

Potřebujete mít k tomu speciální kleštičky, které najdete v chovatelských potřebách. Nehodí se k tomu účelu vaše nůžky nebo kleštičky na nehty, neboť nejsou dostatečně ostré; můžete je používat jen v případě, když provádíte stříhání drápků štěňatům.


Jak na to?


  • Pokud nechcete, aby pedikúra představovala pro pejska stres, měli byste začít s tím od jeho ranního věku, v průběhu prvních měsíců života. Ty drapy se nemusí tehdy ještě ani pořádně stříhat, je to zcela symbolický proces, na který si pes ovšem musí zvyknout.
  • I když se snažíte pejska naučit na stříhání drápků od malička, stejně nemusí z toho procesu mít radost. Důležité je proto před procedurou ověřit, zda je v klidu, případně mít po ruce pamlsek.
  • Pokud máte menšího psíka, požádejte někoho z blízkých o asistenci: zatímco jeden člověk bude zvíře udržovat, druhý může stříhat drápky.
  • Stane se, že stříhněte toho víc, a dojde ke krvácení. Nic se neděje, počkejte chvíli, zastaví se to samo. Nicméně je dobře mít po ruce přípravek EnteroZOO a dát kapku gelu na bolavé místo pro lepší zažívání.
09.02.2020