EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

Proč křečkovi vypadávají chlupy?

Proč křečkovi vypadávají chlupy?

Mezi časté problémy, vyskytující se u křečků, je taky nečekaná ztráta chlupů – vypadávání srsti. Co s tím?  

Než začnete panikařit, uvědomte si, že důvodů může být několik. Důležité je, znát příčinu – usnadníte tím práci nejen sobě, ale i veterináři – proto začněte důkladnou prohlídkou zvířete.


V případě, že křeček má naježenou srst, nebo ta mu dokonce vypadává, zpravidla bývá neklidný, často se drbe. Pokud je kůže na některých místech zarudlá nebo strupovitá, může to znamenat:

  • Kožní plíseň
  • Napadení zákožkou svrabovou
  • Napadení trudníkem tukovým


Vezměte bílý papír, podržte nad nim křečka a pročešte mu srst. Pokud má v srsti parazity, vypadnou na povrch papíru. Použijte lupu k prohlédnutí.

Plíseň bohužel nelze zjistit touto metodou – je potřeba se vydat do veterinární ordinace.

Napadení parazity se většinou vysvětluje buď špatnými životními podmínkami (křeček nemá vyčištěnou klec apod.), nebo naopak přehnanou čistotou – ta může bránit k vytvoření dostatečně silné imunity.

Předpoložíme, že problém vyskytl v moment, kdy nejste schopni rovnou skočit do auta nebo autobusu a odvézt zvíře k lékaři. První pomoc je ovšem stejně nutná.
 

  • Dobře vyčistěte klec, použijte k tomu speciální dezinfekční prostředek. Pokud je možné, přestěhujte křečka dočasně do jiné kleci nebo přepravky – může se stát, že i přes vaši snahu nějací paraziti ve starém domku zůstanou.
  • Pročešte křečkovi srst a pokuste se ho uklidnit. Měl by se cítit v bezpečí.
  • Na zarudlá, bolavá a lysá místa aplikujte gel EnteroZOO. Je to veterinární přípravek, který, jak již určitě víte, pomáhá při různých druzích onemocnění domácích mazlíčků, včetně těch kožních. EnteroZOO zmírňuje pocit svědění, zároveň gelové částečky navazují na sebe veškeré škodliviny a špínu. Neměli byste se bát toho, že křeček to olíže – gel je zcela bezpečný pro zdraví zvířete, nevstřebává se do těla a odvádí se z něj ven přirozeným způsobem. Aplikace EnteroZOO ovšem nevylučuje návštěvu veterinární ordinace – jen odborník vám dokáže říct přesně příčinu onemocnění.      


 

27.01.2020