EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

Jak na podporu imunity v zimě?

Jak na podporu imunity v zimě?

Všimli jste si, že v zimě spí kočky daleko víc, než třeba na jaře a v létě? Jednak je to tím, že se u zapnutého topení spí mnohem lépe, než kdesi venku na terase. Ale dobře, nebudeme házet vtipy, pojďme si raději vzpomenout na to, že spánek je tím nejlepším prostředkem na podporu imunity. Jak jinak se ještě dá kočce pomoci, aby zvládla zimní měsíce bez problémů a přivítala s vámi jaro?

Přechod na zimní režim

Takže jaké procesy nabírají na sile v organismu zvířete s příchodem zimy?

  • Kočka začíná pečlivě hlídat, aby zbytečně neztrácela teplo a energii, proto více jí a hybe se méně a pomaleji.
  • Na podzim kočka přirozeně líná, aby v zimě měla kvalitnější „kožíšek“. Pokud ale žije v bytě, nikoliv venku, tak ten proces nemusí probíhat na podzim, může se trochu poposunout i do zimního období.
  • V zimě se u koček snižuje imunita. V případě, že zvíře tráví hodně času ve studených prostorech (balkon, podlaha, chodba apod.), kde bývají průvany a těžko se udržuje stabilní, natož pokojová teplota, může dojít přinejmenším k nachlazení. 

        

Co by měl mít na vědomí starostlivý majitel?

  • Pokud víte, že vaše kočka ráda tráví čas na chodbě, resp. u oken, kde v zimě zrovna nebývá moc fajn, zajistěte jí tam komfortní a zateplené místo.
  • Omezte zvířeti balkonové a vůbec venkovní procházky – vrátíte se k tomu zase na jaře.
  • Zkontrolujte jídelníček. Měl by být vyvážený vzhledem k umírněné aktivitě. Nechcete přece pak řešit následky obezity? Dobrý nápad je, přidat sem-tam do krmiva zelenou trávu – přirozený zdroj vitamínů. Nechte se však poradit od veterináře – ať předepíše kočce další vitamíny.
  • Důležité je pečovat o kočičí srst – pravidelné česání je samozřejmostí.
  • Jednou za čas přidejte do krmiva veterinární přípravek EnteroZOO. Je to multifunkční gelový sorbent na bázi vody a organické křemičité sloučeniny, který pomáhá nejen očistit trávící systém zvířete od případných škodlivin (třeba bezoárů), ale i podpořit imunitu celkově. Přesný návod (dávkování apod.) najdete na našem webu.
13.01.2020