EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

Vánoční stůl: přísný zákaz pro zvířata

Vánoční stůl: přísný zákaz pro zvířata

Bramborový salátek, kapřík, cukroví a následně čokoládový bonbon, o který se radostně podělí dítě – co, když místo svých granulí sežere váš pes něco takového? S největší pravděpodobností už se vám promítá před očima děsný dokument o lítání po poloprázdném nočním městě a zoufalém hledání otevřené veterinární ordinace. 

Ano, otrava vánočními lahůdkami může vést k hodně nepříjemným následkům. Existuje ale SOS-řešení – více o tom v našem článku. 

Na začátku je důležité říct základní věc: za žádných okolností by se zvíře nemělo dostat k tomu, co máte na sváteční tabuli – nepřinese mu to totiž nic, kromě následných zdravotních potíží. V tom případě vy zase budete mít o zábavu postaráno, přičemž nejde o rozdávání dárků nebo koukání na pohádky pod stromečkem. 

Existuje i několik způsobů, jak předejít tomu, aby vám pes vlezl do misky s bramborovým salátem.

1)      Zvíře musí být poctivě nakrmeno, aby nemělo hlad a chuť najít si něco  k zobání. Když tak mu dopřejte dvojitou porci oblíbených granulí – na Vánoce se přece jí hodně, ne?

2)      Vyvenčete psa před tím než se posadíte ke stolu a začnete s jídlem a dárky. Během delší procházky „si vybije baterky“, a tak nebudete muset hlídat ho každou vteřinu.

3)      Pokud máte doma opravdu neúnavné a zvídavé stvoření, které vám stejně bude sedět u židle a nedá pokoj, tak dejte na stůl i misku s pamlsky. Dostane přece něco ze stolu, bude mít pocit sounáležitosti, ale zase vy to budete mít pod kontrolou a budete si jistí, že dostal jen to, co mu prospěje.

4)      Pokud máte doma děti, vysvětlete jim, proč se nesmí dávat pejskovi cukroví nebo čokoláda.

Udělali jste všechno, ale nepomohlo to? Zmizela část sladkostí, kaprovy šupinky jsou všude po bytě, pes najednou leží v rohu a neprojevuje zájem ani o stromek, který vám před tím spadnul asi desetkrát za večer?

Nejspíš půjde o otravu.

A hned dobrá zpráva: než se váš mazlíček ocitne v rukou odborníků, můžete poskytnout pejskovi první pomoc sami, a to v podobě přípravku EnteroZOO.

EnteroZOO je gelový sorbent na bázi organické křemičité sloučeniny a čisté vody, který funguje jako houba: poté, co se dostanou do trávícího systému, částečky gelu navážou na sebe ty škodlivé (případně i víry a bakterie) a odvedou je z těla zvířete ven přirozeným způsobem, tj. se stolicí.

Přípravek naštěstí nemá chuť a zápach, takže nebude zvířeti jakkoli vadit. Podrobněji o tom, jakou dávku máte zvolit pro vašeho pejska, dočtete na našem webu.

Hezké Vánoce přejeme vám i vaším mazlíčkům!

 

22.12.2019