EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

«Zase se škrábeš? Už s tím ale přestaň, nemám na to nervy!»

«Zase se škrábeš? Už s tím ale přestaň, nemám na to nervy!»

Co dělat, když se pes neustále škrábe? A co, když to není jeho povahou, resp. není to nervozitou nebo stresem, ale jedná se o zdravotní problém?

V případě poslední verze je pravděpodobně, že váš pejsek trpí nějakými kožními potížemi. Doporučuje se okamžitá léčba chlupatého pacienta, ať už se jedná o jakýkoliv problém, zvlášť pokud se to viditelně projevuje, například v podobě začervenání kůže.

Některé kožní problémy se vyřeší po jednorázové a kratší léčbě, jiné vyžadují řadu vyšetření, jako třeba kožní seškrab, krevní testy nebo dokonce biopsii, po nichž následuje dlouhodobé léčení.

Ovšem mezi dva základní a časté problémy patří:

  • blechy
  • suchá kůže


Psa je třeba pravidelně odblešovat pomoci příslušných přípravků. Pravidelnou kontrolu stavu pokožky lze provádět i v průběhu česání – hustý hřeben by měl blechu ze srsti vyčesat. Jednoduše ji spatříte třeba v oblasti břicha, kde je nejmíň srsti.

Suchost kůže se může objevit v důsledku řady příčin:

  • Psí krmivo neobsahuje dostatečné množství specifických mastných kyselin, které zlepšují kvalitu srsti a snižují výskyt suché kůže. Nepřekonatelné v tom jsou Omega 3 a Omega 6 mastné kyseliny – lze je přidávat ke krmení zvlášť.
  • Zacuchaný kožich může vyvolávat nepohodu, což vede k drbání. Pomůže tu běžné kartáčování a vyčesávání srsti. Frekvence česání záleží samozřejmě na délce srsti, ovšem mělo by se to provádět minimálně jednou-dvakrát týdně.
  • Špatně vybraný typ šampónu. V některých případech je dobře vybrat speciální léčebný šampón, který pomáhá odstraňovat lupy a šupinky z kůže.
  • Pokud kožní problémy představují pro vašeho mazlíčka zcela běžnou věc (hodně se pohybuje venku, zaběhne do neznámého prostředí atd.), zkontrolujte obsah domácí lékárničky a doplňte ji o přípravek EnteroZOO. Ten pomáhá zlepšit stav zvířete v případě kožních potíží (ekzémy, záněty, alergie) – stačí ho nanést přímo na postižené místo kůže a opakovat to dokud bude potřeba. Důležité si pamatovat, že aplikace přípravku nevylučuje návštěvu veterináře.


 

06.01.2020