EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

Co může ohrozit kočičí kožíšek?

Co může ohrozit kočičí kožíšek?

Rozkošná srst – to je jeden z charakterických rysů mnoha koček, ať už se jedná o jakoukoliv rasu. Jen chudáci sfingové jsou na tom jinak :)

Pokud srst krásně leskne a je příjemná na dotek, můžete být v klidu, svědčí to o tom, že kočka je v pořádku. Ovšem stačí, když zachytí sebemenší kožní infekci (mezi největší nepřátele patří plísňová kožní onemocnění)  – brzy to bude mít odraz i na stavu jejího «kožichu».   

Jak to vypadá v praxi?

  • V prvních týdnech po infekci se nemusí projevit příznaky onemocnění. Infikované kočky jsou na první pohled zdravé, ale jsou již roznašeči infekce.
  • U některých koček probíhá onemocnění jen s nepatrnými příznaky, přičemž mohou být trvale zdrojem nákazy.
  • Obvykle se kožní plísně projeví silným svěděním, kočka si vytrhává srst. Na kůži se objevují okrouhlá zarudlá ložiska pokrytá drobnými šupinkami. Hojí se od středu a rozšiřují se do mapovitých skvrn. Rozlišení, zda se jedná o plíseň Mikrosporon nebo o Trichofyton je možné uskutečnit rychlou kultivací z kožních seškrabků a srsti. Optimální metodou léčby je příslušná vakcína.

Mezi léčivé přípravky, které můžou v tom případě pomoci, patří různé masti. Tu je ovšem ten problem, že je kočka většinou oliže.

Nevadí to ale pokud se jedná o veterinární přípravek EnteroZOO. Může být aplikován ve vice případech onemocnění domácích mazlíčků: pomůže zlepšit stav zvířete při průjmu nebo otravě, ale taky při alergické reakci nebo kožním onemocnění. Urychluje hojení poranění a jízv na pokožce – stačí jej namazat na příslušné místo. Pokud se rány ještě nezačaly hojit, je dobře dát na bolavé místo obvaz a zamezit tak případnému olizování přípravku. Nemusíte se však bát i toho, že se dostane do trávícího traktu: hned nabývá vlastností “houby”, která na sebe navazuje veškeré škodlivé látky a odvádí je ven se stolicí. Samotný přípravek se do organismu nevstřebává, nemá chuť ani zápach, takže zvířata to většinou přijímají bez problému. Důležitá poznámka na závěr: i v případě, že se zvířeti rychle uleví, měli byste pro jistotu navštívit veterináře.            

24.12.2019