EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

Výběr domácího mazlíčka pro vaše dítě

Výběr domácího mazlíčka pro vaše dítě

Vybíráte pro své dítě domácího mazlíčka? Zde se ocitáme před těžkou volbou. Podívejme se na možnosti a "typy" domácích mazlíčků, které vaše dítě může mít. Vzhůru tedy do říše chlupatých, opeřených a šupinatých společníků!

Tip 1: Analyzujte seznam domácích mazlíčků

Při otevření internetu nebo při pouhém pomyšlení na seznamy všech existujících domácích mazlíčků se vám může zatočit hlava. A koneckonců, každý z nich si může nárokovat čestný titul "ideální domácí mazlíček pro mé dítě". Pojďme se podívat na několik velkých jmen:

Psí společníci:

Psi, odvěcí společníci lidstva, mají jedinečnou věrnost a vrozenou schopnost povznášet. Pokud hledáte věrného přítele a zároveň "tichého" psychologa, je volba jasná. Jejich bezmezná energie a záliba ve hře z nich dělají ideálního partnera pro děti, které naučí zodpovědnosti a rutině - ale kdo jiný by se měl brzy ráno vydat na procházku? Jen nezapomeňte na sebe a připravte se na to, že pokud jste zvyklí na dokonalou čistotu, nic takového neexistuje. Čas od času najdete špinavé otisky tlapek na nejrůznějších místech.

Kočičí přátelé:

Záhadný přítel? Ano, to jsou kočky. Skromní a láskyplní (ale ne vždy (vybírejte vždy dle plemene)) mistři rošťáren. Ano, jsou energické a určitě dokážou vaše dítě zabavit, ale... zase ne vždy. Laskavost je jejich druhé jméno, ale jsou také lenoši. Pokud chcete svému dítěti dodat energii, raději se vraťte k první možnosti uvedené výše. Kočky svým uklidňujícím mručením poskytnou vašemu dítěti dostatek klidu a pohodlí. Nezapomeňte však, že na rozdíl od psů vyžaduje jejich nezávislá povaha respekt i hranice. Co se týče vás, občasný chomáč chlupů bude zdobit podlahu vašeho obývacího pokoje.

Vodní spojenci:

Pro ty, kteří hledají klid, může být ideálním řešením akvárium plné pestrobarevných rybiček. Tito podvodní obyvatelé jsou fascinující podívanou a učí zodpovědnosti při péči o akvárium. Dobré je, že se o ně není třeba starat tak často, stačí párkrát týdně. Bohužel možnosti pohladit si je zůstanou jen ve snech.

Skromní hlodavci:

Hledáte něco mezi přítulností a nezávislostí? Pak je volba hlodavce ta správná. Většina z nich si dokáže zvyknout na svého majitele a milovat ho, ať už se jedná o potkany, činčily, králíky nebo křečky. Jsou také vhodní jako první vážný domácí mazlíček po rybičkách – není třeba se o ně příliš starat, ale ani na ně nesmíme zapomenout.

Tip 2. Vlastnosti a zájmy vašeho dítěte a domácího mazlíčka

Každý typ domácího zvířete má své jedinečné vlastnosti a potřeby. Proto by se nemělo zapomínat i na zájmy vašeho dítěte. Zde je několik dalších hledisek, na která je třeba myslet:

Aktivní dobrodruh:

Pokud vaše dítě rádo tráví čas venku, mohlo by pro něj být ideální energické domácí zvíře, které miluje pobyt venku. V této oblasti jsou samozřejmě ideální psi. Milují dobrodružství a jsou neúnavní! Je vaše dítě příliš energické a potřebuje vybít baterky? Připravte se na bezmezné nadšení z energie se psem.

Praktický společník: 

Pokud vaše dítě dává přednost teplu a útulnosti v pokoji, je více doma, útulné zvíře může být jeho druhou polovičkou. Patří sem nejen kočky, ale také morčata nebo křečci s huňatou srstí - okouzlující a nenároční společníci (tady zrovna nemluvíme o kočkách, pozor). Jen nezapomeňte udržovat jejich domov v čistotě a pořádku, abyste se vyhnuli nežádoucím pachům.

Hraví přátelé:

Činčily! O těchto chlupatých akrobatech ze světa hlodavců toho možná mnoho nevíte. Tito mrštní odvážlivci vaše děti zabaví: skáčou a zmítají se, čímž vaše dítě rozesmějí. Ale mám pro vás malou radu - dávejte si pozor na šňůry. Některé by jim mohly omylem spadnout do "zubatých tlapek".

Žvanilové:

Má vaše dítě rádo žvatlání? Ukecaný papoušek by mohl být tím pravým opeřeným kamarádem, který ho udrží v řeči, když nemáte čas. Nezapomeňte však, že klidné noci a dny mohou být minulostí a rodinná setkání už nikdy nebudou jako dřív!

Závěr:

Výběr ideálního domácího mazlíčka pro vaše dítě je náročný úkol, ale s trochou lehkosti a náležité pečlivosti se dostaví úspěch. Berte tedy rozhodnutí vážně a vydejte se na tuto důležitou cestu rodičovství domácího mazlíčka! P.s. A samozřejmě se nezapomeňte zeptat na názor svého dítěte!

29.05.2023