EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

Psí škola: to nej, co můžete pro svého mazlíčka udělat

Psí škola: to nej, co můžete pro svého mazlíčka udělat

Každá procházka je doslova utrpení, neboť váš pes vás vůbec neposlouchá? V domácnosti nemáte zníčenou už snad jen střechu, na povel «Ne!» ani na «Nesmíš, sakra!» váš mazlíček nehodlá reagovat? Je nejvyšší čas popřemýšlet o výcviku s profesionálem.

Problémy s chováním psa se vyskytují v důsledku několika příčin. Může za to nedostatek pozornosti od majitele, špatné výcvikové metody, které byly aplikovány kdysi, ale vžily se do psí povahy, nebo psychický problém samotného zvířete (proto pokud si berete zvíře z útulku, nedivte se, že na začátku bude s nim víc práce než legrace).

Správný výcvik by měl probíhat za předpokladu absolutní důvěry mezi psem a majitelem. Ve výsledku by se pes měl naučit nejen plnit slepé povely, ale reagovat odpovídajícícm způsobem na jakoukoliv situaci. Člověk by se zase měl naučit se psem «mluvit» bez použití nátlakových metod.

V současnosti existuje řada online psích škol, které umožňují cvičení z pohodlí známého parku nebo z domova. Někteří majitelé však dávají přednost cvičení pod bezprostředním dohledem odborníků v klasickém offline formátu. Je možné taky dopřát svému mazlíčkovi kratší výcvikovou dovolenou: bude trávit s kynologem věškerý čas, vy pak po určitém období obdržíte zpátky psa, který vás bude poslouchat na ráz.


Proč nechat odborníky výcvičovat vašeho psa?

Jasně, že svého mazlíčka milujete nade vše, o tom žádná. Toto ovšem znamená, že kořen problémů prostě občas přehlednete, nebo začnete zvíře rozmazlovat. Vysvětlit pak psovi, že «toto už je moc», se pochopitelně moc nedá.

  • Kynolog ve světě psů je něco jako psycholog v té lidské společnosti. Komplikované situace by se měly řešit výhradně za pomoci odborníka – jen tak můžete docílit žádaného výsledku.
  • Kromě toho, že máte psa, máte taky pravděpodobně rodinu a práci, nemluvě o dalších aktivitách. Na kvalitní výcvik kolikrát nezbývá čas, zatímco pro odborníky psí školy je to denní práce, za kterou jsou placeni.
  • Pokud nemáte se psem vybudovaný vztah, je těžko po něm chtít, aby vás skutečně poslouchal. Je lepší, aby se psem začal pracovat specialista, teprv potom se k tomu připojíte i vy.


Co všechno byste mohli od odborníků ze psí školy očekávat?

  • Naučí vás cvičit se psem pomoci metod pozitivní motivace, nikoliv nátlaku a škubání vodítkem.
  • Upozorní vás na problémy nebo vlastnosti charakteru, které váš pes má, a poradí, jak s tím pracovat.
  • Vysvětlí vám základní principy psí komunikace, abyste dokázali vašemu psovi skutečně rozumět.
  • Poradí vám ohledně vyváženého «jídelníčku» a výcvikových pomůcek.
  • Pomůžou s přípravou na výstavy a soutěže.

A mnoho dalšího.

Máte zkušenost s psí školou? Pomohlo vám to?

25.03.2020